Encyclopedia  |   World Factbook  |   World Flags  |   Reference Tables  |   List of Lists     
   Academic Disciplines  |   Historical Timeline  |   Themed Timelines  |   Biographies  |   How-Tos     
Sponsor by The Tattoo Collection
List of Gulag camps
Main Page | See live article | Alphabetical index

List of Gulag camps

This enormous, but far from complete list enumerates sites of Soviet forced labor camps ("corrective labor camps"). Most of them served mining, construction, and timber works. Even this imcomplete list can give a fair idea of the scale of forced labor in the USSR.

Initially it was created from the list of labor camps that detained citizens of Poland and Poles of other citizenship, compiled by the government of Poland for regulation of compensations for the former detainees and presented in a decree of the Council of Ministers of Poland.

Those camps and works were not designed especially for Poles. Citizens of the USSR and people of other nationalities were also detained there.

The particular groups that were imprisoned there:

Remark: POWs were generally emprisoned in special POW camps, which existed independently from the network of corrective labor camps, and were subordinated to an own administrative apparatus within the NKVD (since 1946: MVD). However, a certain number of POWs ended up in the regular camp system, though.

Acronyms

GULAG

Construction works

Not figured out yet

184) ITL i Budowa Górnosamgorskiego Systemu Irygacyjnego,

194) ITL i Budowa Mstyjskich GES,((?)Mstizhi ({?} Mstizh, )

155) ITŁ Budowy Kombinatu nr 11;,

156) ITŁ Budowy Kopalń Rudy Żelaza;,

157) ITŁ Budowy Przedsiębiorstw Górniczo-Metalurgicznych;,

158) ITŁ Budowy Przystani Południowej;,

159) ITŁ Budowy Specjalnej;,

139) ITŁ Budownictwa Przemysłowego i Mieszkaniowego;,

161) ITŁ Budowy Usolskich Zakładów Sprzętu Górniczego;,

164) ITŁ i 10 Budowa Polowa NKWD;,

182) ITŁ i Budowa Borownickiej GES;,

188) ITŁ i Budowa Kombinatu Aktowrackiego;,

189) ITŁ i Budowa Kombinatu nr 7;,

190) ITŁ i Budowa Kopalni Rudy;,

191) ITŁ i Budowa Kopalni Węgla;,

201) ITŁ i Budowa Rejonu Specjalnego;,

133) ITŁ i Budowa nr 4 Baszspiecnieftiestroju;,

134) ITŁ i Budowa Zakładu nr 8 NKW;,

135) ITŁ i Ekspedycja Poszukująca Ropy Naftowej;,

136) ITŁ "DS" Jenisejstroju;,

137) ITŁ Biełomorstroju;,

138) ITŁ Bierieloskiego Rejonowego Zarządu Poszukiwań Geologicznych Dalstroju;,

162) ITŁ Dmitrowskich Zakładów Mechanicznych;,

163) ITŁ Ekspedycji Geologiczno-Poszukiwawczej;,

208) ITŁ Jańskiego Zarządu Górniczo-Przemysłowego;,

209) ITŁ Kołymsko-Indygirskiej Żeglugi Rzecznej Dalstroju;,

210) ITŁ Kombinatu nr 6;,

211) ITŁ Kombinatu nr 9;,

212) ITŁ Krasnojarskiego Zakładu Afinacji;,

213) ITŁ nr 17 GUSZOSDOR-u;,

214) ITŁ przy Budowie Karagandażyłstroju;,

215) ITŁ przy Budowie Specjalnej 881;,

216) ITŁ przy Oboronstroju;,

217) ITŁ przy Uglickich Zakładach Konstrukcji Mostowych nr 4 GUSZOSDOR-u;,

218) ITŁ przy Zarządzie Budowy Dyrekcji Kopalń Rudy nr 10;,

219) ITŁ Rudbakalstroju;,

232) ITŁ Transportu Samochodowego Dalstroju;,

233) ITŁ Usolgidroles;,

234) ITŁ Zarządu Dróg Bitych Dalstroju;,

235) ITŁ Zarządu Gospodarstw Pomocniczych Dalstroju;,

Table of contents: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

A

Not figured out yet

B

Not figured out yet

C

Not figured out yet

D

Not figured out yet

G

Not figured out yet

I

Not figured out yet

236) Iwdielski ITŁ,

237) Jagriński ITŁ i Budowa 203;,

238) Jański Zarząd Górniczo-Przemysłowy i ITŁ Dalstroju;,

K

244) Kamieński ITŁ,

245) Kamyszowy Łagier;,

246) Kandałakszyński ITŁ,

247) Karagandzki ITŁ,

248) Karakumski ITŁ,

249) Kargopolski ITŁ,

250) Kaspijski ITŁ,

251) Kazłag;,

252) Kemerowożyłstroj i ITŁ,

253) Kimpiersajski ITŁ,

254) Kitojski ITŁ,

255) Kiziełowski ITŁ,

256) Kluczewski ITŁ,

257) Koczkarskie ŁO;,

258) Kokszyński ITŁ,

259) Kolski ITŁ i Budowa Specjalna 33;,

260) Kosłański ITŁ,

261) Koświński ITŁ,

262) Kotłaski Punkt Przesyłowo-Przeładunkowy GUŁAG-u;,

263) Kotłaski Rolniczy ITŁ,

264) Kotłaskie Rolnicze ŁO;,

265) Kowrowski ITŁ,

266) Krasnogorski ITŁ,

267) Krasnojarski ITŁ,

268) Krasnojarski Zarząd Budowy Specjalnej i ITŁ p/ja 138;,

269) Kułojski ITŁ,

270) Kuniejewski ITŁ,

271) Kurjanowski ITŁ,

272) Kusjiński ITŁ,

273) Kuzbaski ITŁ,

274) Kuzniecki ITŁ,

275) Likowski ITŁ i Budowa 204;,

276) Łąkowy Łagier;,

277) ŁO Dolnoindygirskiego Rejonowego Zarządu Poszukiwań Geologicznych Dalstroju;,

278) ŁO przy Sowchozie "Sacca i Vanzettiego;,

279) ŁO Szpitala Centralnego Dalstroju;,

280) ŁO Zakładów Woroszyłowskich;,

281) Łobwiński ITŁ,

282) Łokczimski ITŁ,

283) Łużański ITŁ i Budowa 200;,

284) Łysogorskie ŁO;,

285) Magadański ITŁ Dalstroju;,

286) Majkaińskie ŁO;,

287) Makarowskie ŁO;,

288) Markowski ITŁ,

289) Martynowski ITŁ,

290) Maryjski ITŁ,

291) Miechrieński ITŁ,

292) Miedwieżjegorski Inwalidzki ITŁ,

293) Miejskie ŁO;,

294) Mineralny ITŁ,

295) Miniejewskie ŁO ChOZU MWD;,

296) Minusińskie ŁO SGU;,

297) Mołotowski ITŁ,

298) Monczegorski ITŁ i Budowa Kombinatu "Siewieronikiel;,

299) Moskiewski ITŁ Eksploatacji Lasów;,

300) Moskiewski Węglowy ITŁ,

301) Mostowski ITŁ,

N

302) Nadkaspijski ITŁ i Budowa 107;,

303) Nadmorski ITŁ,

304) Nadmorski ITŁ Dalstroju;,

305) Nadmorski Kolejowy ITŁ i Budowa 206;,

306) Nadmorski Rejon Dalstroju,

307) Nadwołżański ITŁ,

308) Niebitdaski ITŁ,

309) Nieftiestrojłag;,

310) Niemnyrski ITŁ,

311) Nierczyński ITŁ,

312) Nierczyńskie Rolnicze ŁO;,

313) Nikołajewski ITŁ,

314) Nogiński ITŁ,

315) Norylski ITŁ,

316) Nowokamieński ITŁ,

317) Nowotambowski ITŁ,

318) Nyrobski ITŁ,

319) Obóz Specjalny nr 11,

320) Obski ITŁ,

321) Obski ITŁ i Budowa 501;,

322) Olchowski Inwalidzki ITŁ,

323) OŁP Budowy nr 1 GUŁAG-u NKWD;,

324) Omski ITŁ,

325) Omski ITŁ i Budowa 166;,

326) Omsukczański ITŁ Dalstroju;,

327) Oneski ITŁ,

328) Opocki ITŁ,

329) Orłowski ITŁ,

330) Ostrowski ITŁ,

331) Panińskie ŁO;,

332) Pawłodarski ITŁ,

333) Peczorski ITŁ,

334) Piaskowy ITŁ,

335) Podgorny ITŁ,

336) Podleśne ŁO;,

337) Polański ITŁ,

338) Polarny ITŁ,

339) Południowokuzbaski ITŁ,

340) Południowo-Wschodni ITŁ,

341) Południowo-Zachodni ITŁ Dalstroju;,

342) Południowo-Zachodni Zarząd Górniczo-Przemysłowy i ITŁ Jenisejstroju;,

343) Południowy ITŁ,

344) Południowy ITŁ przy Budowie 505 GUŁZDS;,

345) Ponyski ITŁ,

346) Północnodwiński ITŁ,

347) Północnokuzbaski ITŁ,

348) Północnopeczorski ITŁ,

349) Północnouralski ITŁ,

350) Północno-Wschodni ITŁ,

351) Północny ITŁ Dalstroju;,

352) Północny Kolejowy ITŁ,

353) Północny Zarząd ITŁ i Budowy 503;,

354) Prorwiński ITŁ,

355) Przełęczowy ITŁ,

356) Pudoskie ŁO;,

357) Pudożgorski ITŁ,

R

358) Rajczyski ITŁ,

359) Rybiński ITŁ,

360) Rzeczny Łagier;,

361) Sachaliński ITŁ,

362) Samarski ITŁ,

363) Sarański ITŁ,

364) Saratowski ITŁ,

365) Selengijski ITŁ,

366) Siegieski ITŁ,

367) Solikamski Inwalidzki ITŁ,

368) Solikamski ITŁ,

369) Sorocki ITŁ,

370) Sosnowski ITŁ,

371) Sriedniebielski ITŁ,

372) Stalingradzki ITŁ,

373) Starosielskie ŁO;,

374) Stepowy ITŁ,

375) Stiepniackie ŁO;,

376) Suchodolski ITŁ,

377) Swijaskie ŁO;,

378) Swobodzieński ITŁ,

379) Syberyjski ITŁ,

380) Szachtyński ITŁ,

381) Szczugorski ITŁ,

382) Szeksniński ITŁ GUŁGTS;,

383) Szeksniński ITŁ MWD;,

384) SZOSDORŁAG;,

385) Szyrokowski ITŁ,

386) Środkowoazjatycki ITŁ,

387) Tachtamygdyńskie ŁO;,

388) Tagilski ITŁ,

389) Tajgowy ITŁ,

390) Tajgowy Zarząd Górniczo-Przemysłowy i ITŁ Jenisejstroju;,

391) Tajszecki ITŁ GUŁAG-u;,

392) Tajszecki ITŁ GUŁŻDS;,

393) Tajszecki ITŁ UITŁK UNKWD Obwodu Irkuckiego;,

394) Tasicjewski ITŁ,

395) Tawdyjski ITŁ,

396) Tichwiński ITŁ,

397) Tiemnikowski ITŁ,

398) Tieńkiński ITŁ Dalstroju;,

399) Tomski ITŁ,

400) Tomsko-Asiński ITŁ,

401) Tom-Usyjski ITŁ,

402) Tranzytowe ŁO Dalstroju;,

403) Tugaczyński ITŁ,

404) Tuimski Zarząd Górniczo-Przemysłowy i ITŁ Jenisejstroju;,

405) Tujmazyński ITŁ,

406) Tyrnyauski Kombinat i ITŁ,

U

408) Uleński Zarząd Górniczo-Przemysłowy i ITŁ,

409) Ulminski ITL|Ulmiński ITŁ,

410) Umaltynski ITL|Umaltyński ITŁ,

411) Unżeński ITŁ,

412) Urgalski ITL i Budowa GULZDS|Urgalski ITŁ i Budowa GUŁŻDS,

422) Wiartsilski ITL|Wiartsilski ITŁ,

443) Zaimandrowski ITL|Zaimandrowski ITŁ,

Related articles